loader
نحوه عملکرد بند ارتودنسی چگونه است؟
25 خرداد 1398 ساعت 16:06
ارتودنسی
Super User

بند های ارتودنسی حلقه هایی هستند که.....

نحوه عملکرد بند ارتودنسی چگونه است؟بند های ارتودنسی حلقه هایی هستند که از جنس استین لس استیل ساخته شده اند. قبل از اینکه این بند ها را بر روی دندان های خلفی قرار دهند یک جلسه قبل از مراجعه کش هایی به منظور باز شدن بین دندان ها به نام جدا کننده می گذارند. که بعد از گذشت چند هفته سبب باز شدن بین دندان ها می شود و سپس بند های ارتودنسی را بر روی دندان می گذارند. با توجه به وجود سایز های مختلف بند های ارتودنسی، متخصص ارتودنتیست مناسب ترین سایز را انتخاب می کند.

 

مراحل قرار دادن بند ارتودنسی چگونه است؟برای قرار دادن بند ارتودنسی باید یک روز قبل جداکننده یا سپریتور قرار دهند. سپس فضای بین دندان های آسیاب پس از برداشتن جداکننده مشخص می شود که در این هنگام بند ارتودنسی با توجه به بزرگی دندان انتخاب شده و بند ها باید بعد از انتخاب اندازه دندان از دهان خارج شده و اجازه خشک شدن به آن ها بدهید. بعد از خشک شدن بخش داخلی بند با سیمان پر می شود و سپس بر روی دندان قرار می دهند.

برای نگه داشتن بند در دندان ها معمولا از بند سیتر یا بایت استیک و بند پوشر استفاده می کنند. در این هنگام فشار و تنش کمتری به دندان ها وارد می شود.

برای آنکه بند روی قالب محکم شود می توان از موم یا چسب سوپر گلو یا میخکوب کردن بند ارتودنسی با سیم استفاده کرد.