loader
تفاوت بلیچینگ دندان در خانه و بلیچینگ دندان در مطب چیست؟
26 بهمن 1397 ساعت 06:22
بلیچینگ
Super User

قبل از بلیچ حتما باید تمام دندانهای پوسیده درمان شوند وگرنه مشکلات زیاد از جمله حساسیت شدید ایجاد می شود.

تفاوت بلیچینگ دندان در خانه و بلیچینگ دندان در مطب چیست؟بلیچینگ به دو روش کلی انجام می شود : office bleaching وhome bleaching


تفاوت روش home و office در نوع ماده بلیچ و غلظت آن است، به علت قویتر بودن ماده در روش office در نوع office ماده سریعتر اثر میکند و در مدت یک ساعت باعث روشنتر شدن دندانها می شود در حالیکه در روش home برای هر فک حداقل به مدت یک هفته در طول شب استفاده از ماده بلیچ مورد نیاز است.


 


سفید کردن دندان در مطب و یا به عبارتی office bleaching    ماده بلیچ در مطب به مدت حدود یک ساعت روی دندانهای بیمار قرار داده می شود و با دستگاه مخصوص این کار روی دندانها نور آبی تابانده می شود.    در صورتیکه در جلسه اول نتیجه مطلوب به دست نیاید بعد از یک هفته در جلسه دوم بلیچ تکرار می شود.
   


لازم به ذکر است فاصله زمانی کمتر از یک هفته به هیچ وجه صحیح نمی باشد.ماده بلیچ دارای اکسیژن نوزاد است که مواد رنگی را که در دندان نفوذ کرده اند از نسج دندان جدا می کند. ماده بلیچی که در روش office استفاده می شود قویتر از روش home است و در نتیجه در مدت زمان کوتاهتر اثر خود را نشان میدهد.این نوع بلیچ فقط می تواند در مطب و توسط دندانپزشک انجام شود.روش office سریعتر از روش بلیچیگ دندان در منزل نتیجه می دهد ولی بهتر است جهت ماندگاری سفیدی بدست آمده از آن ، در ادامه از روش home استفاده شود، تا برای مدت طولانی دندانها سفید باقی بمانند.توجه توجه : قبل از بلیچ حتما باید تمام دندانهای پوسیده درمان شوند وگرنه مشکلات زیاد از جمله حساسیت شدید ایجاد می شود.


 


سفید کردن دندانها در منزل و یا به عبارتی home bleaching :    بیمار به مطب دندانپزشکی مراجعه میکند.    در جلسه اول ، بعد از جرم گیری و پالیش دندانها، قالبی از فک بالا و پایین توسط دندانپزشک تهیه می شود.    بر اساس این قالب، تری های مخصوص بلیچینگ برای همان بیمار ساخته می شود.    در جلسه دوم همراه ماده بلیچینگ به بیمار تحویل داده می شود.    بیمار به مدت حداقل دو هفته از آنها استفاده می کند.    توجه توجه : در این روش نیز همانند روش office حتما قبل از انجام بلیچ تمام دندانهای پوسیده باید ترمیم شوند. (وگرنه مشکلات زیادی از جمله حساسیت شدید می تواند ایجاد شود.)